We zijn vandaag onze compost gaan afhalen bij de lokale VELT-afdeling. Wie van jullie zal dit jaar ook compost gebruiken in de tuin?
Op de foto zie je de berg die klaarlag voor de mensen die 'en vrac' hadden gekocht. Wij hadden gekozen voor compost in zakken omdat dit voor ons beter handelbaar was. Zaterdag 8 Februari 2014 om 18:08
10 reacties
Heidi, misschien kan jij zelf de lokale afdeling van VELT opstarten? :-) Zondag 9 Februari 2014 om 12:47
@Heidi: hoe je het ook uitdraagt, als je maar een eco-missie hebt :-) Zondag 9 Februari 2014 om 21:37
Op vele plaatsen ziet men gele ondoordringbare grond. Bij ons was dat ook zo toen we in ons huis kwamen wonen. Ondertussen hebben wij jaar na jaar zelf compost gemaakt en in onze tuin verspreid. Die grond is nu zwart en luchtig en de planten groeien er weelderig. Het onkruid ook, dat is misschien het enige nadeel. Maar om hieraan te verhelpen zaai ik veel planten voor in blokjes en plant ze uit als ze al een beetje groter zijn. Dinsdag 11 Februari 2014 om 16:47
Vanwege goede ervaringen met gemeentecompost in NL lieten we hier in Denemarken ook een vrachtwagenlading storten. Helaas onbruikbaar: vol stenen, stukken metaal en glas. We hebben de rotzooi er zoveel mogelijk uitgehaald en het overblijfsel als vulmiddel gebruikt op een plek waar het geen kwaad kon.
Vorig voorjaar hebben we een bigbag champignonmest gekocht, maar die zat vol met onverteerde paardenvijgen. Aan het eind van het seizoen waren ze verder verteerd, dus dit jaar hebben we eindelijk goede compost.
En hopelijk kunnen we binnenkort nu zelf genoeg produceren. Dinsdag 11 Februari 2014 om 22:33
@Hélène: dat zaaien in blokjes is een goed idee!
@Jolanda: Ai, de Denen kunnen nog iets leren van de gemeentecompost in de Lage Landen ;-) Woensdag 12 Februari 2014 om 18:08