Afrikaanse lelie 'Donau'
Algemene omschrijving
Omschrijving :
h 120cm. blad blijft lager 30/40cm. Matig snelgroeiend.
Ondergronds vlezige wortels. Zeerr krachtig.
Bloeid met de jaren rijker en wordt steeds groter.
Opvallende blauwe bloemhoofden op lange stelen.
Bloeid juli-aug.
Bladeren sterven in het najaar af.
Plantvoorschriften :
Geef de Agapanthus een open zonnige standplaats.
Het mooiste effect geven 3-5 planten bij elkaar .
Planten met de neuzen ongeveer 3cm onder de aarde.
Steeds de nodige drainage voorzien: Agapanthus houdt NIET van natte voeten, zeker niet in de winter! In zware grond – grind of argexkorrels toevoegen. In zanderige grond voldoende compost toevoegen. In pot, steeds onderaan goede drainagelaag voorzien.
Planten die u in het voorjaar koopt, en die nog geen nieuwe groei vertonen, moeten met de kroon 5cm onder het grondoppervlak worden geplant.
Een Agapanthus is een echte zonaanbidder en bijzonder geschikt als kuipplant voor op het terras of balkon.
Houd niet van verpotten. Ieder jaar verpotten is uit den boze. Zet de plant steeds van bij de aanvang in een voldoende grote pot.
Verzorging :
Alhoewel een Agapanthus droogte uitstekend verdraagt, is het toch beter om uw Agapanthus in bloei 1x per week flink te gieten tijdens een droogteperiode.
Zorg ervoor dat de Agapanthus voldoende mest krijgt. Gebruik bij voorkeur een meststof met laag stikstofgehalte en voldoende fosfor en kalium. Gebruik deze meststof in de vroege lente, na het verwijderen van de winterbescherming en eind augustus op het einde van de bloeiperiode (dan wel in iets kleinere dosis geven) . Deze toegift op het einde van de zomer stimuleert de ontwikkeling van bloemknoppen voor volgend seizoen.
De bladverliezende Agapanthus is uitermate geschikt in border of tuin maar is matig winterhard.
Onze ervaring is zelfs dat de plant daar nog beter groeit. Heeft u de Agapanthus in uw border geplant dan kunt u de plant in de winter dus niet binnen halen.
U kunt deze dan het beste afdekken met plastic en daarover een dikke laag bladeren, stro of iets dergelijks aanbrengen tegen de vorst.
Winterbescherming tijdig (maar niet te vroeg) verwijderen, van zodra de langdurige vorstperiodes voorbij zijn kan een lichtere winterbescherming met enkel vliesdoek volstaan. Als de Agapanthus te lang ondergedekt blijft dan ontwikkelen zich zwakke en slappe jonge scheuten .
Delen in eind voorjaar.
Ziekten :
Virusziekten ; plant vernietigen
Berichten over deze plant
Francina t. voegde een foto toe aan Afrikaanse lelie 'Donau' (Agapanthus africanus 'Donau'). Zondag 19 Januari 2020 om 12:07
Grietje B. voegde een foto toe aan Afrikaanse lelie 'Donau' (Agapanthus africanus 'Donau'). Zaterdag 28 September 2013 om 00:44
- 1 reactie
Grietje B. Wat moet ik me voorstellen met een stevig winterdek? Zaterdag 28 September 2013 om 00:46
Frans N. voegde een foto toe aan Afrikaanse lelie 'Donau' (Agapanthus africanus 'Donau') Donderdag 30 December 2010 om 07:11