Lampionplant
Algemene omschrijving
De lampionplant is een plant uit de familie van de nachtschades (Solanaceae), met eetbare rode vruchten. De plant is oorspronkelijk afkomstig uit Zuid-Europa (de andere leden van het geslacht Physalis komen vooral uit Midden- en Zuid-Amerika).
Physalis alkekengi franchetii, in het nederlands ook kleine lampionplant genoemd is een bladverliezende vaste plant met een vrij invasieve kruipende groeiwijze en middengroene hartvormige bladeren. Deze lampionplant bloeit van mei tot juli met onopvallende, hangende roomwitte bloemen, later gevolgd door oranjerode bessen omgeven door papierachtige lampions.
Physalis alkekengi var. franchettii heeft een iets kleiner blad dan de soort, houdt van een standplaats in de halfschaduw of gefilterd zonlicht en een goed doorlaatbare bodem. Deze plant is goed winterhard, droogtetolerant, decoratief in zomer en herfst, ziektevrij en kan soms wel eens door slakken op het menu gezet worden.
Geneeskracht lampionplant
Willaert details
Bloeitijd juli - augustus - september
Standplaats zon of halfschaduw
Hoogte 80cm
Snijbloemen
Droogbloemen
Aanvullend tekst van Cessie:
De lampionplant is inheems in Europa en Azië en een zeer gemakkelijke tuinplant. Liefst staat ze op een kalkrijke bodem in de volle zon.
In mei/juni verschijnen er weinig opvallende witte bloemen die gevolgd worden door rode besvruchten die omgeven worden door een erg sierlijke papierachtige kelk.
Deze oranje kelken houden zeer lang in droogbloemboeketjes.
Berichten over deze plant
Wim V.
Even een kleine uitleg bij mijn vraag over deze plant, Ik had begin vorig jaar een zakje zaad gekocht, wel voor paprika's, vorig jaar leuk paprika's geoogst, dus dit jaar weer uit hetzelfde zakje paprika's gezaaid in speciale potgrond voor zaden.
De zaadjes kwamen allemaal uit, wat me al … Lees verder » Woensdag 31 Juli 2019 om 16:34Marianne C.
Ik heb een jaar geleden deze plant uit het zaad van een lampion zelf opgekweekt, en ben verrast hoe snel zich het heeft vermeerdert. Leuk, al die Oranje bolletjes. Vrijdag 20 November 2015 om 20:42Kees v. voegde een foto toe aan Lampionplant (Physalis alkekengi var. franchetii) Zaterdag 12 September 2015 om 10:12
Jasmin
Is dit nu een eenjarige plant, want ik zie nu alleen dorre stengels!? Zaterdag 11 April 2015 om 10:50Annemieke B.
Pas geleden de lampionplantjes in de tuin gesnoeid. Donderdag 18 September 2014 om 18:10- Bekijk alle 6 reacties »
Koen S. Ik heb laatst nog een 2 fust bakken met die lampionplanten naar de veiling gebracht! Gebruik nu ook nog voor boeketten. Zaterdag 20 September 2014 om 17:19
Maak er eens een krans van, Annemieke. http://www.mijntuin.org/users/... Woensdag 1 Oktober 2014 om 19:38
Scouting Emmeloord E.
Ik heb ze begin februari onder glas gezaaid, maar tot nog toe geen enkele opkomst.. gelukkig had ik slechts de helft gezaaid, voor het geval dat ;) maar waar moet ik rekening mee houden voor poging 2? Dinsdag 8 April 2014 om 16:53- Bekijk alle 9 reacties »
Scouting Emmeloord E. gefeliciteerd!
Maandag 28 April 2014 om 16:46Aline H. :) Dinsdag 29 April 2014 om 20:46
Johan C. voegde een foto toe aan Lampionplant (Physalis alkekengi var. franchetii) Zaterdag 7 September 2013 om 10:24
Etienne C.
Dit is mijn gekochte lampionplant Maandag 26 Augustus 2013 om 16:55Etienne C.
Mag deze plant ook leidingwater hebben of enkel regenwater ? Maandag 26 Augustus 2013 om 16:53Grietje B.
Ben benieuwd of ie het doet in mijn tuin, vandaag gekregen. Maandag 22 Oktober 2012 om 20:35Hendrik D. voegde een foto toe aan Lampionplant (Physalis alkekengi var. franchetii) Vrijdag 17 September 2010 om 20:55
Woensdag 13 Januari 2016 om 11:00