MijnTuin.org
Wil je gepersonaliseerde informatie ontvangen over jouw tuin?
Heb je reeds een MijnTuin.org account? Aanmelden
Registreer je nu gratis!

Bellenplant 'Lady Thumb'

Foto: Bellenplant 'Lady Thumb'

Groeit in 64 tuinen

Latijnse naam
Fuchsia 'Lady Thumb'
Hoogte
1 - 70 cm
Kleur
Winterhard
Neen
Vochtigheid
Normaal
Licht
Zon, halfschaduw
Evergreen
Bladverliezend

Algemene omschrijving

Fuchsia 'Lady Thumb' - Bellenplant

Botanische naam  : Fuchsia 'Lady Thumb' 
Nederlandse naam : Bellenplant, Tuinfuchsia, Fuchsia 
Kleur            : Hardroze, Wit 
Bloeiperiode     : Juli - Oktober 
Hoogte volgroeid : ± 60 cm 
Lichtbehoefte    : Zon, Halfschaduw 
Vochtbehoefte    : Normaal 
Winterhardheid   : Tot -12°C  (Zone 8) 
Afstand / Aantal : ± 45 cm / ± 5 per m²

Onderhoud

Voor de winter:

De meeste soorten als vaste planten zijn min of meer vorstgevoelig. Dek de voet van de planten af met mulch of aard ze aan met grond. Niet snoeien. Neem eventueel enkele stekken die je binnen aan de wortel brengt.

In het najaar, na de eerste vorst, bij het binnenhalen kort terugsnoeien (20 cm hoogte). De planten moeten wel buiten voldoende zijn afgehard, anders gaan ze bloeden. Zorg ervoor dat alle bladeren van de planten af zijn om schimmelziekten te vermijden. Snoei dode en storende takken weg. Overwinteren op een vorstvrije plaats.

Oude struiken:

Een oude struik kan bijna altijd verjongd worden door sterk in te snoeien. De vorm kan je zelf bepalen door de nieuwe uitlopende scheuten in te nijpen.


Fuchsia's kent eigenlijk iedereen als de terrasplant met hangende bloemen, maar er bestaan ook een aantal goed winterharde soorten. Ze bloeien langdurig. Voor een plek in de zon of halfschaduw en een vruchtbare goed doorlatende grond. Te harde wind moet voorkomen worden.

Berichten over deze plant