Pluimgipskruid
Algemene omschrijving
Omschrijving :
Komt tot 1 m en meer hoog en breed (vooral na enkele jaren),
Bossig, met opgaande, breed en sterk vorkvormig vertakte, kale stengels.
De bladeren zijn 4 -7 cm lang, ze zijn smal lancetvormig en zeer spits. Met één nerf, grijsgroen, zittend.
De plant bloeid van juni tot sept.
De bloemen van gipskruid zijn zeer klein (max. 1 cm doorsnee), 5-tallig, vuilwit, met honderden verenigd in zeer brede, dichte pluimen.
Winterhard.
Gebruikt als opvulling tussen andere snijbloemen in een boeket.
Plantvoorschriften :
In rotstuinen of overhangend gebruiken. Zon, halfschaduw.
Van oorsprong is gipskruid een kalkminnende plant, maar de tolerantie van geteelde soorten voor grond met weinig kalk is groot. De plant mag in elk geval niet te nat komen te staan. Daarom dient de grond poreus te zijn. Een zonnige standplaats is belangrijk.
Voldoet niet op vochtige gronden.
Niet gemakkelijk te verplanten
Verzorging :
Gemakkelijke plant.
Voor het onderhoud is het voldoende de plant in het voorjaar af te snijden. Je kunt dan tevens een handje kalkhoudende meststof, zoals beendermeel, op de grond bij deze plant strooien.
Doet het het best in koele zomers en volle zon.
Voor 2 bloei de bloeistengels afknippen voor zich zaad vormt.
Starten met zaad of stekken.
Berichten over deze plant
Lisanne W. voegde een foto toe aan Pluimgipskruid (Gypsophila paniculata). Zondag 7 December 2014 om 16:35
- 1 reactie
Jacomien S. Prachtige plant! Heb hem ook gehad. Maar is verdwenen. Ik kan hem nergens meer vinden Woensdag 2 September 2015 om 16:06
Frans N. voegde een foto toe aan Pluimgipskruid (Gypsophila paniculata) Vrijdag 31 December 2010 om 08:29