Hertshooi 'Hidcote'
Algemene omschrijving
Omschrijving :
Hoogte 90 cm op 90 cm in 5 jaar. Matig snel groeiend.
Winterhard. Bladverliezend. Bodembedekker.
kan in koude winters invriezen.
Recht opstaande takken.
De eirond of langwerpige bladeren zijn 4-5 cm breed, aan de bovenzijde donkergroen, aan de onderzijde licht blauwachtig groen.
Bloei: juli-aug. De bloemen kunnen tot 5 cm groot worden en hebben een schotelvormige kroon. Een zee van gele bloemen die aan een stuk bloeien maken deze struik tot een blikvanger.
Zwarte bessen na de bloei.
Plantvoorschriften :
Prefereren volle zon, maar verdragen ook wat schaduw. Ze gedijen het beste in vruchtbare, goed doorlatende grond die voldoende vochtig blijft in het voorjaar en de zomer.
Goed te combineren met hortensia - hydrangea
Verzorging :
Snoeien in maart tot boven het eerste oog.
Om de plant te verjongen zelfs tot tegen de grond wegknippen kan, maar gewoon in vorm knippen is beter.
Strooi elk jaar wat organische mest en hou de bodem bedekt met een 5cm dikke mulchlaag van compost.
Het eerste jaar de planten goed begieten bij droogte
Vermeerderen door stek en deling - uitlopers.
Berichten over deze plant
Jan d. voegde een foto toe aan Hertshooi 'Hidcote' (Hypericum patulum 'Hidcote') Maandag 25 Mei 2020 om 21:32
Luc N.
Luc Neyt wil deze foto delen van hypericum patulum 'Hidcote'. Woensdag 29 Juni 2016 om 12:56- 1 reactie
Roos T. Mooie bloem. Woensdag 29 Juni 2016 om 15:59
Martin C.
Hoogte is 1,2 m tot 1,5 m Woensdag 24 Juli 2013 om 12:24Frans N. voegde een foto toe aan Hertshooi 'Hidcote' (Hypericum patulum 'Hidcote') Vrijdag 31 December 2010 om 08:13
Ria S.
ik heb het niet aangeplant en toch groeit het in mijn tuin Zondag 3 Oktober 2010 om 22:36