Gele Lotusbanaan
Algemene omschrijving
MUSELLA LASIOCARPA
Deze banaan wordt ook wel heilige Lotus, Chinese sierbanaan of Chinese dwergbanaan genoemd. Hij komt oorspronkelijk uit de provincies Yunnan en Guizhou, waar hij op een hoogte van 2500 meter groeit. Deze banaan kenmerkt zicht door zijn grijsgroene blad, met rode nerven. Hij blijft kleiner dan Musa basjoo en Musa sikkemensis, ongeveer 150 cm hoog.
Ook deze banaan vormt zijscheuten. Na 3 tot 4 jaar kan de plant bloeien. Eerst worden de bladeren kleiner en kleiner en uiteindelijk ontwikkelt er zich een goudkleurige bloem. Er openen steeds meer bloemblaadjes die uiteindelijk de bloem vormen. Deze bloem kan zes maanden mooi blijven, heel bijzonder. Hierna sterft de moederplant af maar de zijscheuten verzekeren de toekomst.
Koude is geen groot probleem voor deze banaansoort maar ons vochtig klimaat wel. Bescherm hem goed tijdens de winter of houd hem als kuipplant. Van april tot november kan deze soort buiten, maar overwinter hem best koel en droog. Zo beleef je veel plezier aan deze plant en zal hij zeker bloeien.
Alle bananen houden van veel water en meststof (koeien-/kippen-/paardenmest) en een zonnige standplaats in de lente en zomer. In de winter is de plant in ‘rust’ en verlangt weinig tot geen water. Voorzie voldoende winterbescherming voor buiten.
Berichten over deze plant
Natasja M.
Zijn de banaantjes eetbaar? Sierbanaan lijkt me niet smakelijk :) Vrijdag 24 Februari 2017 om 11:13Lex v.
Tegenwoordig wordt deze banaan onder het geslacht Ensete gerekend. Dinsdag 26 Januari 2016 om 13:27Willem v.
net nieuwe zeer jonge aanwinst binnen gekregen van palmenverkoop.nl , ziet er goed en gezond uit. Zaterdag 11 Mei 2013 om 12:25Davey V. voegde een foto toe aan Gele Lotusbanaan (Musella Lasiocarpa) Maandag 27 September 2010 om 07:59