MijnTuin.org
Wil je gepersonaliseerde informatie ontvangen over jouw tuin?
Heb je reeds een MijnTuin.org account? Aanmelden
Registreer je nu gratis!
Foto: Kardinaalshoed 'Emerald Gaiety' +

Groeit in 1063 tuinen

Latijnse naam
Euonymus fortunei 'Emerald Gaiety'
Andere benamingen
Zilverbont winterblad
Hoogte
100 - 150 cm
Kleur
Winterhard
Ja
PH
Neutraal
Vochtigheid
Normaal, Vochtig
Licht
Zon, halfschaduw, Schaduw
Evergreen
Bladhoudend
Planten tags

Algemene omschrijving

Omschrijving :
Tot 1,5m hoog en breed.
Laagblijvende, bossige vorm die sterk in de breedte uitgroeit. Kan ook toegepast worden als klimmer over muurtjes en stenen.
De plant bloeit in juli en augustus met onopvallende witte tot groenwitte bloempjes
Bladeren: zijn bontkleurig, donkergroen met een witte rand en roze zweem in de winter g. 4 cm lang en 3 cm breed. Giftig bij inname. 
Vruchten: doosvruchten die in de herfst opensplijten en felgele, rode of oranje zaden tonen die afsteken tegen hun omhulsel. Deze vruchtjes verschijnen bij de meeste cultivars pas na jaren en zijn zelden talrijk.
Trekken vogels aan. Giftig voor de mens.

Plantvoorschriften :
Zon, halfschaduw tot schaduw (schaduw = wel minder bontbladig, meer egaal groen)
Groeien op de meeste bodems in goed doorlatende grond. Klei is minder geschikt.
Onderlinge afstand 50cm.
Tot ze goed geworteld zijn regelmatig water geven.

Verzorging :

Snoeien
Aan het eind van de winter kunnen kardinaalsmutsen gesnoeid worden, liefst niet elk jaar. Snoeien heeft slechts de functie van uitdunnen. U kunt de oudste takken laag bij de grond wegknippen.

Vermenigvuldigen
U kunt kardinaalsmuts zaaien door de witte pit die zich in het oranje velletje bevindt direct na de oogst in de grond te stoppen.
Het is veel gemakkelijker om enkele gezonde takken af te snijden en in vochtige grond te stekken. Maar dit gaat moeizamer dan bij bv. De fotunei soorten.
Maar eonymus soorten laten zich goed vermeerderen door afleggen.

Ziekten :
Volgroeid ; weinig .
bladluis-schildluis-trips-spinmijt-motluis-luis

Berichten over deze plant